Portal - Szczawnica

Harmonogram dnia

Przedszkole jest czynne  od 6.30 do 16.00

Dzieci przyprowadzane są do przedszkola od godziny 6.30 do godziny 8.30

W tym czasie nauczyciele zachęcają dzieci do zabaw tematycznych, dydaktycznych, gier stolikowych, rozmów indywidualnych, zabaw ruchowych.

8.30 śniadanie.

Od 10.00 - 11.00 zajęcia obowiązkowe prowadzone metodami zabawowymi.

Od 11.00- 11.30 spacery lub zabawy dowolne, słuchanie lub oglądanie bajek.

11.30 obiad

12.00 –14.00 odpoczynek ( maluchy leżakują, starsze dzieci słuchają bajek muzyki relaksacyjnej , wychodzą na spacery bawią się na placu zabaw. )

14.15 podwieczorek.

Rozchodzenie się dzieci do domu trwa do godziny 16.00. w tym czasie dzieci podejmują zabawy i zajęcia pod czujnym okiem nauczycielki.

Jadłospis wywieszony jest przy wejściu do przedszkola

1 DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

1. Wszystkie dzieci powinny być wyposażone w wygodne, pełne pantofelki ( nie tzw. klapki),woreczek na pantofle, szczoteczkę i pastę do zębów oraz kubeczek.

2. Dzieci uczęszczające do przedszkola do 5-ciu godzin dziennie:

• szczoteczki do zębów

• kubeczki

• pasta do zębów

• wyprawka szkolna ( kredki, farby, klej, nożyczki, blok, piórnik,ołówek)

3. Dzieci 3 letnie przynoszą małe poduszki do spania oraz ulubioną zabawkę- „przytulankę.”

4. Dzieci najmłodsze mające problemy z samoobsługą powinny być wyposażone w dodatkową bieliznę.

Pakiety edukacyjne

Dzieci 6-cio letnie przygotowywane są do podjęcia nauki w szkole w oparciu o pakiety edukacyjne pt.: ,,Mały elementarz'', autor Wiesława Żaba- Żabińska.

O wyborze pakietów edukacyjnych dla dzieci 3- ech 4-ro i 5-cio letnich decydują rodzice. Pakiety edukacyjne nie są obowiązkowe dla tych grup wiekowych. Są wprowadzane większością głosów, na pierwszym spotkaniu z rodzicami.

Interaktywna Polska
Webmaster: PNT Studio