PROJEKTY REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU:

• OGÓLNOPOLSKI PROGRAM UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ – Głównym celem Programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji i podniesienia kompetencji miękkich dzieci takich jak rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności.
  • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT 20 MINUT DLA MATEMATYKI wg koncepcji Dziecięcej Matematyki autorstwa E. Gruszczyk-Kolczyńskiej – Celem głównym projektu jest wprowadzanie skutecznych zmian w edukacji matematycznej zgodnej z potrzebami rozwojowymi dzieci w przedszkolu poprzez świadome włączanie się do projektu  #20minutdlamatematyki nauczycieli (placówek) i rodziców.
  • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY –  Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.
  • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY WYZWANIA TEODORA – Głównym celem  projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym działaniem.